Co to jest webinarium?

Rodzaj internetowego seminarium prowadzonego i realizowanego za pomocą technologii webcast, która umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym spotkanie a uczestnikami, z wykorzystaniem wirtualnych narzędzi. Zorganizujemy serię 8 warsztatów tematycznych w formie webinarium, podnoszących kompetencje dziedzinowe np. umiejętność tworzenia relacji z zajęć w postaci filmów i materiałów wizualnych, raportowanie.  Narzędzie do przeprowadzenia webinarium zostanie udostępnione na stronie internetowej projektu w zakładce “Webinarium”. Każde webinarium potrwa około 2 godzin wraz z sesją pytań ze strony uczestników. Spotkania będą prowadzone przez koordynatorów regionalnych i ich głównym celem będzie wspieranie instruktorów w zakresie spraw merytorycznych jak i technicznych, związanych z prowadzeniem szkoleń dla odbiorców ostatecznych projektu. Pierwsze webinaria ruszą już we wrześniu 2018 r. 

Webinarium #1

Zapraszamy instruktorów oraz koordynatorów projektów na pierwsze webinarium, które dotyczyć będzie metod wypełniania obowiązku informacyjnego względem Operatora. Webinarium odbędzie się we wtorek, 11 września o godzinie 17.30. Udział w webinarium można wziąć za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej z aktualną wtyczką Flash (prosimy o wcześniejsze sprawdzenie aktualności sterowników, aby spotkanie mogło wystartować punktualnie).

Webinarium prowadzone będzie za pomocą platformy ClickMeeting. Poniżej podajemy adres pokoju dla naszego szkolenia: https://obywatelit.clickmeeting.com/webinarium

Udział w webinarium jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Webinarium #2

Tematem kolejnego webinarium będą przepisy regulujące przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych w kontekście realizacji naszego projektu. W jaki sposób gromadzić dane osobowe? Czy można je przetwarzać? Kto może mieć dostęp do bazy danych? O jakich formalnościach należy pamiętać?

Na te pytania odpowiemy 27 września o godzinie 17.30. Webinarium zrealizujemy za pomocą platformy ClickMeeting.

Webinarium #3

Podczas kolejnego spotkania pochylimy się nad zagadnieniem rekrutacji uczestników szkoleń. Jak dobrze określić grupę docelową, jak do niej dotrzeć, jakich narzędzi promocji się wystrzegać, a które mogą okazać się bardzo efektywne?

 

Na te pytania poszukamy odpowiedzi 13 listopada o godzinie 17.30.

Webinarium #4

Współpraca w ramach partnerstwa w projekcie i budowanie relacji w grupie - to temat naszego kolejnego spotkania. Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium - zarówno instruktorów jak i koordynatorów projektów.

 

Webinarium odbędzie się 11 grudnia o godzinie 17.30. Webinarium zrealizujemy za pomocą platformy ClickMeeting.

Webinarium #5

Webinarium #6

Prawidłowe uzupełnianie pliku sprawozdawczego w projekcie - to temat naszego kolejnego spotkania.

 

Webinarium odbędzie się 29 maja o godzinie 17.30. Webinarium zrealizujemy za pomocą platformy ClickMeeting.

Webinarium #7

Grantobiorcy z pierwszego naboru już kończą swoje projekty. O prawidłowym rozliczeniu projektu zdecyduje sprawozdania końcowe. O tym jak je przygotować porozmawiamy sobie podczas webinarium - w środę 26.06.2019 o godzinie 17.30.

Webinarium odbędzie się na platformie ClickMeeting pod adresem:

https://obywatel.clickmeeting.com/webinarium

Webinarium #8

Rząd przystępuje do Programu Cyfryzacji Gminnych Ośrodków Kultury. Wszystkie będą mieć dostęp do szybkiego Internetu. Pierwsze zostaną przyłączone jeszcze w tym roku. Program, który Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało w konsultacji z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma trzy filary. Pierwszy, to podłączenie wszystkich GOK-ów w Polsce do szerokopasmowego Internetu. Drugi – przeznaczenie 100 mln zł na cykl szkoleń z kompetencji cyfrowych (w tym m.in. nauki programowania). Trzeci to z kolei doposażenie ośrodków w nowoczesny sprzęt cyfrowy, który tam już pozostanie.

O nowym projekcie cyfryzacyjnym opowie prezes Instytutu Pracy i Edukacji - Petros Tovmasyan.

Zapis wideo webinarium

Wszystkie webinaria przeprowadzone w ramach projektu można obejrzeć poniżej: